Apie mūsų gaminius kalba portalai Delfi.lt, 15min.lt, lrytas.lt ir kiti

Skulptorius Algirdas Kuzma, Ūlos juvelyrų studija ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia pasipuošti garsiųjų mūzų simbolika

Pristatyti naujus aksesuarus buvo pakviesti trys LNDT trupės aktoriai: Rasa Samuolytė, Toma Vaškevičiūtė ir Arūnas Sakalauskas.

„Žmogui, mylinčiam teatrą ar turinčiam mylimą aktorių ar režisierių, šie papuošalai bus tarsi dalelė tos meilės, kurią pasiims ir visada turės su savimi. Ir visai nesvarbu ar įsisegs laivelį, mūzą – liūdną ar linksmą. Mažytė dalelė teatro jausmo visada bus šalia“, – įsitikinęs LNDT aktorius Arūnas Sakalauskas.

Teatro gerbėjų dėmesiui pristatomi „Ūlos juvelyrų studijos“ meistrų išlieti žalvario ženkleliai su laivelio simboliu, Stanislovo Kuzmos sūnaus, skulptoriaus Algirdo Kuzmos sukurtos sumažintos mūzų kaukės (past. išlietos Ūlos juvelyrų studijoje), paauksuotos ir atlietos iš sidabro.

Mūzos nuo šiol gali būti arčiau kiekvieno, o ne tik matomos nuo teatro stogo. Beje, kas žino, jeigu jos nusiimtų galvos apdangalus, gal pamatytume, kad mūzos irgi su auskarais? O dabar žiūrovas ar praeivis galės įsiverti, įsisegti, pačiupinėti ar auskarus, ar laivelio ženklą – gal tuo metu mūzos jo neaplankys ir įkvėpimo laivas neatplauks, bet primins – gal nori šiandien į teatrą?“ – svarsto LNDT aktorė Rasa Samuolytė.

„Teatras visuose pasaulio miestuose yra ne vien objektas, kuriame vyksta spektakliai, bet ir vienas iš miesto simbolių. Tai tam tikra bažnyčia, apie kurią buriasi žmonės. Todėl teatro suvenyrų kūryba yra graži iniciatyva, kuri plečia teatro sąvoką. Manau, kad kai teatras veiks visu pajėgumu, kai bus atidarytos visos trys salės, tai bus tikras traukos centras tiek lietuviams, tiek užsieniečiams. Ir visi galės įsigyti šiltą suvenyrą iš mūsų teatro, kurį aš asmeniškai labai myliu. Žinau, kad miestiečiai jo irgi labai pasiilgę, ypač to ritualo lankytis spektakliuose. Šiaip jau galima sugalvoti ir daugiau suvenyrų. Turėjau idėją apie dideles aktorių nuotraukas su parašais, kurių pirkimas pasitarnautų ir kaip paramos konkrečiam aktoriui išreiškimas. Gal tai kažkada išsipildys“, – sako T. Vaškevičiūtė.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/kultura/naujienos/lietuvos-nacionalinis-dramos-teatras-kviecia-pasipuosti-garsiuju-muzu-simbolika.d?id=88858175

Nuotr. AMIMO Films.

Sumažintų Mūzų kaukių aut. Algirdas Kuzma

Gamyb. Ūlos juvelyrų studija

The website uses cookies. By continuing to browse the site, you agree to our use of cookies. More info